L'Athletic vince la Coppa del Re! La vittoria tanto attesa è arrivata dopo una serie di rigori [WIDEO]

Athletic został triumfatorem Pucharu Króla. W finałowym meczu zespół z Bilbao pokonał Mallorkę po serii rzutów karnych.

W drodze do finału obie drużyny eliminowały faworytów. W poprzednich rundach Athletic uporał się m.in. z Barceloną i Atletico Madryt, a Mallorca wyrzuciła za burtę Gironę oraz Real Sociedad.

Altro testo sotto il video

“Los Leones” od samego początku ruszyli do ataku. W 1. minucie Nico Williams ustawił sobie piłkę na lewej nodze, po czym uderzył w trybuny. Następnie niecelny strzał oddał Oscar De Marcos. Po kwadransie Inaki Williams wstrzelił piłkę przed bramkę Dominika Greifa. Bramkarza Mallorki wyręczył Cyle Larin, oddalając zagrożenie.

W końcu Mallorca przeprowadziła pierwszy ofensywny wypad. Vedat Muriqi znalazł miejsce przed polem karnym i poszukał strzału pod poprzeczkę. Julen Agirrezabala wybił piłkę na rzut rożny.

W 21. minucie Mallorca objęła prowadzenie. Po rozegraniu rożnego podopieczni Javiera Aguirre oddali serię strzałów. W końcu do siatki trafił Dani Rodriguez.

[–> [–>

Athletic chciał szybko doprowadzić do remisu. Benat Prados przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką, a Greif obronił uderzenie Gorki Guruzety. W 35. minucie Nico Williams fatalnie skiksował, oddając strzał z rzutu wolnego.

W 39. minucie Nico trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, ponieważ skrzydłowy był na spalonym w momencie podania od Yuriego Berchiche.

Pod koniec pierwszej połowy Jose Copete mógł podwyższyć prowadzenie. Berchiche popisał się kapitalną interwencję, blokując rywala. Do przerwy Mallorca prowadziła 1:0.

[–>

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia. Obrońcy Athletiku kompletnie odpuścili krycie Larina. Agirrezabala popisał się za to skuteczną interwencją. W odpowiedzi De Galarreta uderzył nad bramką.

W 51. minucie ekipa Ernesto Valverde doprowadziła do remisu. Williams obsłużył podaniem Oihana Sanceta, który pewnie pokonał Greifa.

READ  Furfang e Hopper sono i migliori in allenamento e Stoch è in testa

[–>

W kolejnym fragmencie meczu Athletic szukał okazji na objęcie prowadzenia. Mallorca dzielnie broniła się jednak przed kolejnymi atakami. W 76. minucie zespół z Balearów wyszedł z kontratakiem zakończonym płaskim i niecelnym uderzeniem Nemanji Radonjićia. W doliczonym czasie Greif odbił piłkę po próbie Viviana.

[–>

90 minut rywalizacji nie przyniosło rozstrzygnięcia. Obie drużyny musiały przystąpić do dogrywki. Dodatkowa część meczu rozpoczęła się od niebezpiecznie wyglądającego starcia Unaia Gomeza z Samu Costą. Żaden z zawodników na szczęście nie doznał kontuzji.

W 93. minucie Iker Muniain huknął lewą nogą nad poprzeczką. Później ten sam zawodnik minimalnie się pomylił, uderzając z rzutu wolnego. W 107. minucie Railoo znakomicie zablokował Berenguera. Następnie Nico Williams posłał piłkę obok słupka. Pod sam koniec dogrywki Agirrezabala obronił główkę Muriqiego. O zwycięstwie musiała zadecydować seria rzutów karnych.

Muriqi rozpoczął od pewnego uderzenia. Raul Garcia doprowadził do remisu. W drugiej serii Agirrezabala obronił strzał Morlanesa. Munian zapewnił “Los Leones” prowadzenie 2:1. Następnie fatalnie pomylił się Radonjić, który posłał piłkę w trybuny. Z kolei Baskowie byli nieomylni. Jako trzeci trafił Vesga.

Nadzieję Mallorki przedłużył jeszcze Sanchez. Gola na wagę triumfu w Copa del Rey strzelił Berenguer.

[–> [–>

Athletic po raz 24. w historii sięgnął po Puchar Króla. Poprzedni triumf ekipy z Kraju Basków miał miejsce w 1984 roku.